PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181198}

Monachium

Munich
7,4 57 066
ocen
7,4 10 1 57066
6,8 19
ocen krytyków
Monachium
powrót do forum filmu Monachium

Przygodówek i ckliwych patetycznych opowieści o wyższości narodu wybranego nad resztą świata.

W skrócie.
Grupa nieudaczników wysłana przez Mossad, jak banda gamoni strzelając po ulicach, biegając, uciekając z piskiem opon z miejsc zbrodni. Zabieg z tymi ciapulkami celowy. Ociepla wizerunek tych morderstw. To nie zimnokrwiści zabójcy z mossadu a przypadkowi patrioci zbulwersowani zamachem i chcący pomścić rodaków.

Nikt ich nie szuka. Nikt się tym nie interesuje. Nikt im nie siedzi na karku. Terrorystów wybijają jednego po drugim nie budząc niepokoju u pozostałych, którzy spokojnie sobie żyją jak dawniej.

Typowa baja dla wielbicieli lekkostrawnej papki.

Smaczek w filmie - przy windzie zabijają sześcioma czy nawet więcej strzałami z pistoletów z odległości metra, facet podziurawiony pada na podłogę na twarz. Ciapulki uciekają po czym kamera pokazuje ponownie faceta, który leży na plecach.

6/10 przy czym tak wysoka nota za to, że baja nakręcona w konwencji typowej dla Szpilberga.

ocenił(a) film na 8
magik0528

twój opis wskazuje na to że jednak obejrzałeś do końca, nie wyłączyłeś w połowie. Filmu bronić nie zamierzam jest jak jest, bo reżyser był taki a nie inny, ale przy ocenie tej produkcji zdobyłem się na dwa oczka więcej niż ty bo uważam że film, choć naciągany to jednak klimatyczny, fajnie zagrane role, dobre kostiumy, wpadek niewiele (wyłapałem tylko tą o której napisałeś i manekiny w helikopterze w scenie rozstrzelania) i ogólnie takiego kina trochę mi już dzisiaj brakuje. Nie zgodzę się co do tego że "nikt ich nie szuka" jak to napisałeś, w końcu z pięcioosobowej ekipy zostało ich dwóch, a pozostała trójka nie zginęła bynajmniej śmiercią naturalną chciałbym zauważyć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones