PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181198}

Monachium

Munich
7,4 57 019
ocen
7,4 10 1 57019
6,8 18
ocen krytyków
Monachium
powrót do forum filmu Monachium

przy wszystkich swoich zaletach mają pewną szczególną wadę - są najbardziej reakcyjną
bandą na świecie ( można ich porównać tylko do ruskiego FSB ). W Izraelu rządzi nie tylko
starotestamentowa zasada "oko za oko ząb za ząb", ale też zasada Kalego, mówiąca że jaki
mi robią żle to jest zło, a jak ja robie żle to jest dobrze.
Nie dziwie się że Izael jest pupilkiem aktywistów i działaczy na rzecz praw człowieka ( dla
niekumatych - w waszym języku dla lewaków) bo to jedno z niewielu państw zaliczanych do
tzw. cywilizowanego świata które zachowuje się jak uliczny gang. To że większość wybitnych
żydów nie chciało mieć z Izraelem ,czy wcześniej z syjonizmem, nic wspólnego jest
niezwykle wymowne.
Nie wiem na ile wyrażnie pokazuję to ten film, bo go nie widziałem. Obawiam się że
Spielberg pokazał te wydarzenia jednak stronniczo.

duende_2

I co cię tak boli ? Że nie dają sobie w kaszę dmuchać ?

australia_filmweb

Wiesz kolego, ja (niestety) coraz mniej wieże w idealny świat. I może to i dobrze że ludzie w niego nie wierzą. Twój idealny świat gdzie nikt sobie nie daje " w kasze dmuchać" to byłby po prostu jeden wielki cmentarz.

ocenił(a) film na 8
duende_2

"Wieże w idealny świat". No ale czego tu się spodziewać po wielbicielu/wielbicielce filmów Michael'a Moore'a. Dobrze że chociaż w temacie nie ma błędu...

ocenił(a) film na 8
duende_2

W idealnym świecie nikt by nikomu w kaszę nie dmuchał, bo by się bał kary.

duende_2

Odniosę się tylko do kwestii filmu (bo o film tu powinno chodzić!) -> "Monachium" warto zobaczyć bez względu na pogląd w sprawie tego konfliktu. Spielbergowi udało się w miarę pokazać złożoność tragedii izraelsko-palestyńskiej, za co mu się ostro dostało od każdej strony po premierze filmu. Poza tym film zgłębia, poza historyczno-geograficznie skomplikowanym tłem akcji, psychikę bohaterów, pokazuje bardziej problem moralny i szkody, jakie przynosi, niż cokolwiek innego.
Dodam, że nie lubię Spielberga, i tym filmem mnie zaskoczył naprawdę pozytywnie.

użytkownik usunięty
duende_2

Nie żebym lubił żydów ale mając takich sąsiadów nie dziwie im się.

duende_2

PRAWICZEK sie odezwał..
'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones