PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181198}

Monachium

Munich
7,4 57 066
ocen
7,4 10 1 57066
6,8 19
ocen krytyków
Monachium
powrót do forum filmu Monachium

Kicz

użytkownik usunięty

A nie wkurza Was ta scena, w której Avner taki spocony spółkuje z żoną, poci się i widzi obrazy zbrodni? Chyba jeszcze krzyczy. Do tego jakaś bombastyczna muzyka, o ile dobrze pamiętam.

ocenił(a) film na 9

Trochę wkurza, ale film i tak jest bardzo, bardzo dobry. Chyba jeszcze nie widziałam filmu, w którym wszystko absolutnie, każda scena itd. podobałaby mi się najbardziej na świecie.

dlaczegojaa

Problem Avnera polega na tym że on sam wie najlepiej czym się stał. Choćby podświadomie. I ta scena miała chyba na celu właśnie to pokazać.

użytkownik usunięty
dlaczegojaa

Dla mnie chyba Aż poleje się krew...

ocenił(a) film na 8

Aż poleje się krew to za dobry film na nasze czasy. Kurde ten film jest genialny.

użytkownik usunięty
Wojtek_dpo

Moim zdaniem na to, jak jest dobry, to przeszedł bez echa. Jest wielki, ostatnia scena wprasowała mnie w fotel. Po tym filmie do Day Lewisa mogę się już tylko modlić.

ocenił(a) film na 10

jeśli nie rozumiesz tej sceny to jestes klasycznym kołkiem i idź na SUPER 8 albo AVATAR, to sa filmy dla ciebie....

ocenił(a) film na 7
edga5

Nie bądźmy tacy ofensywni... Nie wszystko trzeba rozumieć od razu. a jak się rozumie, to nie znaczy, że ma się podobać. Mi też ta scena specjalnie się nie podoba... Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Avner właśnie to ma w tej chwili przed oczami. Gdybym był na jego miejscu, to prędzej miałbym wizję zabitej przez niego Holenderki...

A pozowanie na intelektualistę zaczyna się od pisania postów z wielkiej litery i bardziej skrupulatnego stosowania interpunkcji. Następny etap to stosowanie kultury wobec innych. To pierwsze załatwi za Ciebie office. To drugie zależy już tylko od Ciebie.

użytkownik usunięty
wooten

Podoba mi się odpowiedź duende_2, że Avner sam wie najlepiej czym się stał. To, czego doświadczył, zmienia. Myślę, że twórcy chcieli też tu wcisnąć identyfikację z ofiarami. Tylko, że to, co się dzieje z Avnerem zostało świetnie pokazane w innych scenach - kiedy po NY biegnie z córeczką, kiedy śpi w szafie. Taki żydowski, prześladowczy lęk, mający korzenie w poholocaustowym bólu i identyfikacji z ofiarami, przemieszany z wściekłością i agresją, i potem znowu lęk, że ta wściekłość sprowadza nieszczęście na bliskich, i tak w kółko. To w tym filmie dobrze zostało pokazane, opisaną sceną seksu przedobrzono. Dla mnie ta scena była rysą, od której zaczął pękać cały film.

ocenił(a) film na 5

Szkoda że filmie Arabowie mają niewiele do powiedzenia.
Czy twoim zdaniem oni nie mają problemów z zaśnięciem?

użytkownik usunięty
edga5

Nie powiedziałam, że nie rozumiem. Uważam, że jest kiczowata, łopatologiczna i psuje film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones