PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181198}

Monachium

Munich
7,4 56 997
ocen
7,4 10 1 56997
6,8 18
ocen krytyków
Monachium
powrót do forum filmu Monachium

Doskonały!

ocenił(a) film na 9

Według mnie jest to jeden z najlepszych - pod względem technicznym - filmów, jakie kiedykolwiek
powstały.

ocenił(a) film na 2
wurtz

Wszystko tak jak napisałeś ale zapomniałeś dodać że jest noodny jak flaki z olejem. ogólnie słabiutko . Tyle w temacie.

użytkownik usunięty
wally_walter

Ale poleciałeś lol...

użytkownik usunięty
wurtz

Zgadzam się... to jeden z najlepszych filmów pod KAŻDYM względem jaki kiedykolwiek widziałam...

ocenił(a) film na 10
wurtz

Dla mnie genialny. Oglądałem go kilka razy już. Dzisiaj sobie wrzucę jeszcze raz. Moja żona go nie cierpi. Dla mnie jest tak nasycony metaforami, odniesieniami i sensem, że naprawdę mogę go porównać jedynie do Helikopter w ogniu, The hurt locker, Infiltracji, Ogniu krocz ze mną, itp. Niesamowity film! Chryste! Nie przepadam za Spielbergiem, niektóre jego filmy są cienkie, no ale tutaj ujawnił geniusz!

ocenił(a) film na 9
florianf

Florianf ,
dzięki za porównanie zwłaszcza z Helikopterem w ogniu i odniesieniem się nie tylko do strony technicznej filmu.

użytkownik usunięty
florianf

możesz porównać go do infiltracji?

ocenił(a) film na 10

Infiltrację bardzo lubię, to zupełnie rózne filmy jednak. Oczywiście wszystko z wszystkim można porównywać. Jak bym miał się uprzeć, to bymo powiedział tak: Infiltracja to jest bardzo sprawny technicznie film. Wszystko tu się ładnie składa, aktorzy grają świetnie, całość robi wrażenie. Ale w tym filmie brakuje magii, czegoś ponadczasowego.
A Helikopter ma w sobie jakiś egzystencjalizm, porusza jakąś taką nutę sensu życia, czegoś duchowego. To film o wojnie, brutalny i właściwie takie ganianie po ruinach. Ale postać Duranta albo Eric Bana - no i ci rangersi jak zmagają się z przeciwnościami to naprawdę dotyka jakiejś istoty człowieczeńśtwa. Mnie nawet nei chodzi o te sceny ratowania życia (np wiązania tętnicy udowej), ale raczej to stawanie oko w oko z własnymi słąbościami, z terrorem sytuacji, która rozwija się po swojemu, a ty musisz się w to jakoś wpasować - dla mnie tak właśnie wygląda życie.
W infiltracji tego brakuje, może z wyjątkiem DiCaprio, który ma niby podobną rolę, też niby musi płynąc jak wiatr wieje. Ale jednak jakieś to naciągane. CHoć film oczywiscie świetny

ocenił(a) film na 10

A kurcze, myślałem że piszemy o Helikopter w Ogniu :-)

ocenił(a) film na 10

A jeśli chodzi o Monahium, dla mnie to studium zderzenia idealizum z realizmem - Bana jest patriotą, co robi z niego zbrodniarza i gdy staje się tego świadomy, zostaje obywatelem świata. Dla mnie tak to wygląda. ten film można oglądać na okrętkę.

ocenił(a) film na 9
wurtz

Film ze wszech miar godny polecenia, ogląda się wręcz jak dokument. Moim zdaniem życiowa rola Erica Bana (Banadinovića). Trzeba być wymóżdżonym antysemitą aby ten film uznać :"przez żyda, o żydach i dla żydów" . Na tle Listy Schindlera, Pianisty, Pokłosia, film wręcz wybitny. Gdybym nie znał reżysera, i miałbym zgadywać, był bym pewien, że to obraz Oliver'a Stone'a. Zasłużone 9!

ocenił(a) film na 8
wurtz

Może i dobry , ale trochę za dużo wpadek. Taka ich ilość nie przystoi takiemu reżyserowi, operatorom, oraz budżetowi. Może i się czepiam, ale jak oglądam filmy , staram się też wyłapywać takie rzeczy. Moim zdaniem to niechlujstwo i brak szacunku dla widza. Troszkę jak z hamburgerem w Mc Donald. Niby jedzenie, ale jednak... Tak genialnemu team'owi po prostu nie przystoi.

ocenił(a) film na 9
tomash148

Być może masz bardziej fachowe spojrzenie na film, więc nie będę polemizował. Dla mnie - jako amatora - jest to pięknie zrobiony film: jedne z najlepszych zdjęć, jakie miałem okazje oglądać w filmie. Do tego muzyka, montaż, dźwięk. Dla mnie bomba. Choć ktoś, kto ma o tym wszystkim większe pojęcie ode mnie pewnie może się doszukać wielu niedoróbek i niedociągnięć. Nie porównywałbym jednak tego filmu pod żadnym pozorem z sieciowym hamburgerem:)

ocenił(a) film na 8
wurtz

Wiesz, nie jestem żadnym fachowcem w dziedzinie filmu, a takim osobom, jak Spilberg, czy naszemu najlepszemu towarowi exportowemu , czyli Panu Kamińskiemu, to najwyżej mogę buty zawiązywać, ale nie mniej bardzo się tą tematyką interesują i tym bardziej takim geniuszom filmowym błędów popełniać nie wypada. Nie takich błędów. Wracając do filmu , zgadzam się z tym , co napisałeś. Świetny.

ocenił(a) film na 9
tomash148

Ty widzisz więcej błędów, ja mniej - choć być może Ty rozbierasz film na czynniki pierwsze, a ja oceniam całokształt. Uważam, że oba podejścia są dobre i ważne w ostatecznej ocenie. Mimo wszystko fajnie, że Ci się podobał i go doceniasz. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 8
wurtz

Musiałbym być jakiś nie "ten tego", żeby się nie podobał. Klimat świetny , szpiegowski - taki , jak lubię. Zresztą, jako młody dzieciak miałem marzenie być szpiegiem i żyć w tamtych czasach. Naturalnie swoją opinię o życiu szpiegów kształtowałem na podstawie filmów o agencie 007... :)

ocenił(a) film na 10
tomash148

Ale jakie błędny, możesz podać jakiś przykład?

ocenił(a) film na 8
florianf

i jak widać po 6 latach nie podał... Gdyż ściemniał.

użytkownik usunięty
tomash148

Jakie błędy???

ocenił(a) film na 8
tomash148

Uwierzyłeś mu na słowo, a nie wypisał nawet tych błędów. Czytałem sporo książek o Mossadzie i wg mnie ten film jest świetny, a błędy są minimalne i nic nie znaczące.

wurtz

Zgadzam się - za pierwszym razem oceniłem go powierzchownie, narzekałem że za długi ale drugi raz już na poważnie potraktowałem i widać wyraźnie w nim było wiele wartości, scen które nakłaniały do refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones